Zadaniem uczestników 4. edycji konkursu jest zaprojektowanie plakatu przedstawiającego nie tylko trudną sytuację osób niepełnosprawnych, lecz także sposoby aktywnej pomocy, służące poprawie jakości ich życia.
W Polsce żyje około 5 milionów osób niepełnosprawnych. Najprostsze sprawy w codziennym życiu stanowią dla nich poważny problem. Zadaniem uczestników 4. edycji konkursu jest zaprojektowanie plakatu przedstawiającego nie tylko trudną sytuację osób niepełnosprawnych, lecz także sposoby aktywnej pomocy, służące poprawie jakości ich życia.
Temat został wyłoniony w ramach konkursu pracowniczego. „AMS jest Zakładem Pracy Chronionej i naturalne było, że problem niepełnosprawności będzie tematem jednej z edycji Galerii Plakatu AMS, tym bardziej, że 3 grudnia jest Światowym Dniem Osób Niepełnosprawnych. Mam nadzieję, że ten temat zainteresuje konkursowiczów i tym samym razem będziemy działać na rzecz wyrównywania szans osób niepełnosprawnych.” – mówi Piotr Parnowski, Prezes Zarządu AMS.
Nowością tej edycji konkursu jest dwustopniowe głosowanie jury. W pierwszym etapie każdy z członków jury otrzyma płytę CD z wglądówkami wszystkich zgłoszonych do konkursu projektów i wybierze 10 najlepszych plakatów. W drugim etapie, spośród wstępnie wybranych plakatów, jury wybierze prace nagrodzone nagrodą główną i nagrodą specjalną oraz prace wyróżnione. W jury tradycyjnie zasiadają przedstawiciele środowiska reklamowego, akademickiego i działający na rynku graficy.
Nowością jest także powołanie niezależnego audytora. Jego zadaniem będzie zebranie nadsyłanych prac oraz przyglądanie się pracom jury podczas ich obrad.
Patronem honorowym tej edycji konkursu jest Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji.