Dbamy o ptaki w mieście w ramach EKO Inicjatyw AMS! W Warszawie, na naszych przystankach w pobliżu Agrykoli, w sezonie wędrówek nurogęsi prowadzimy kampanię informacyjną, zwracając uwagę przechodniów i kierowców na zachowanie ostrożności w tym miejscu, gdzie przemieszczają się te sympatyczne ptaki. Słyszeliście kiedyś, co i jak mówi nurogęś? Włącznie głośniki i posłuchajcie, co ma do powiedzenia 🙂
Dziki coraz śmielej poczynają sobie i spacerują nawet w dużych miastach. Przygotowaliśmy plakaty, które powiesiliśmy na przystankach na obrzeżach Warszawy i Poznania, gdzie pojawiają się najczęściej. Co wtedy robić – podpowiadamy razem z Adamem Wajrakiem, w ramach naszej kolejnej EKO inicjatywy.
Tematem 21. edycji konkursu Galerii Plakatu AMS było hasło „Jedenaste: Nie produkuj śmieci”. Plakaty ilustrujące apel o ograniczenie produkcji odpadów pojawiły się na przystankach w całej Polsce w 2021 roku. Partnerem głównym tej edycji było m.st. Warszawa.
Pierwszą ptasią inicjatywą przygotowaną przez zespół AMS były budki dla ptaków instalowane na nośnikach reklamowych. Przewidziane dla jerzyków, które w dużym tempie tracą swoje miejsca gniazdowania ze względu na termoizolowanie i remonty budynków mieszkalnych, spodobały się także innym gatunkom. Cieszymy się, że ptaki zaakceptowały nasze budki i można już w nich zobaczyć pierwsze ptasie rodziny.
Niezwykła, zielona wiata przystankowa AMS stanęła na Skwerze „Sierpnia 1944” na warszawskiej Woli. Powstała z inspiracji mieszkańców i została zaprojektowana tak, by w jak najlepszy sposób im służyć.
Wiata, której mieszkańcy nadali nazwę „Przystanek Wolność”, nawiązuje do wiat przystankowych, znajdujących się na terenie zabytkowej części Warszawy. Jej kształt i funkcje są jednak nietypowe – na całym dachu przystanku zainstalowany został dywan rozchodnikowy, a jedną z jego ścian tworzą zielone pnącza. Oprócz odpoczynku wśród zieleni mieszkańcy w wiacie mają do dyspozycji stolik z szachownicą, a dzieci mogą grać w kółko i krzyżyk.
Na czterech krakowskich przystankach w 2018 r. zostały zamontowane się ekologiczne moduły, których głównym motywem są żywe rośliny tworzące naturalną ochronę antysmogową. Pilotażowy projekt pod nazwą „Zielone przystanki” został zrealizowany w ramach trójstronnego porozumienia zawartego pomiędzy Zarządem Infrastruktury Komunalnej i Transportu, Zarządem Zieleni Miejskiej oraz AMS – pomysłodawcą rozwiązań.
Pomysł spotkał się z pozytywnym odbiorem ze strony mieszkańców Krakowa i ekspertów. Nagrodzono go SREBREM w prestiżowym konkursie INNOVATION 2019.
#CichySylwester z AMS to nasza kolejna kampania edukacyjna wpisująca się w projekt Eko Inicjatywa AMS. Hasztagi #NieStrzelamPomagam i #CichySylwester najlepiej przekazują jej ideę. Właściciele zwierząt doskonale wiedzą, jak ważna jest ta akcja!
Świetlny spektakl prezentowany na Dynamic Backlight AMS zachęcał wszystkich, aby w świąteczno-sylwestrowym okresie kierować się empatią w stosunku do zwierząt i zrezygnować z głośnych wystrzałów.