EKO wiaty AMS powstają w partnerstwie trzech stron: zaangażowanych społecznie marek, samorządu i operatora OOH. Taka prośrodowiskowa modernizacja systemu mebli miejskich to jeden z filarów tworzących smart cities, których oczekują mieszkańcy.
Przystanki z zielonym dachem poprawiają mikroklimat w mieście, sprzyjają ptakom i owadom, zapewniają retencję wody i – co najważniejsze – redukują ślad węglowy.
Projekt otrzymał nagrodę Carbon Footprint Challenge Awards oraz certyfikat Carbon Footprint Approved, nagrodę Lidera Transformacji Energetycznej oraz został finalistą konkursu Dobry Wzór 2021.
W Warszawie znajduje się największy w Polsce system EKO przystanków. Realizujemy go w partnerstwie ze świadomymi ekologicznie markami: m.in. L’oreal, Lenovo czy Starbucks.
EKO wiaty AMS są już w Katowicach, Sosnowcu i Chorzowie.
„Zielony przystanek na wiosnę” to wspólny projekt AMS i Katowic, w wyniku którego miasto zyska 22 nowe zielone EKO wiaty AMS.
Jedna z wiat w Chorzowie – Zielony Przystanek Przy Tężni – zyskała wyjątkową formę. Pokryta zielonym dachem i przyjazna dla ptaków, wyposażona jest w dwa dodatkowe panele z pnącymi roślinami. Pozostałe zielone wiaty – już w standardowej formie – powstały w ramach pionierskiego projektu rewitalizacji ulicy ul. 3 Maja.
A tak powstawała pierwsza zielona wiata w Sosnowcu – „Budowa EKO wiaty AMS”
Kraków był pierwszym miastem, w którym zaczęliśmy realizować projekt „zielone przystanki”. Pilotażowy projekt został doceniony i nagrodzony SREBREM w prestiżowym konkursie INNOVATION 2019.
Forma EKO przystanków jaką można teraz spotkać w polskich miastach jest efektem doświadczeń zdobytych właśnie w Krakowie.
Aktualnie rozbudowujemy krakowską sieć EKO wiat. 13 przystanków z zielonym dachem jest częścią nowej linii tramwajowej łączącej pętlę Krowodrza Górka z Górką Narodową
Dzięki ekologicznej inicjatywie AMS i Grupy MTP w Poznaniu powstał pierwszy w Polsce system zielonych dachów na wiatach przystankowych.
Wrocław – jako 9 miasto – dołączył do największego w Polsce systemu EKO wiat AMS. Pierwszy samowystarczalny i prośrodowiskowy zielony przystanek powstał w centrum miasta na ulicy Kazimierza Wielkiego.
Zielona EKO wiata AMS to kolejny punkt na mapie Szczecina współgrający z przestrzenią miejską, łączący rozwiązania reklamowe z duchem ekologii.
Do miast przyczyniających się do zielonej rewolucji na dachach przystanków dołączył Lublin. Projekt zrealizowaliśmy we współpracy MPK Lublin.