StartOferta

Solarny słup reklamowy – po raz pierwszy w Polsce

26.02.2010
			Solarny słup reklamowy – po raz pierwszy w Polsce
25 lutego 2010 roku po raz pierwszy w Polsce zaprezentowano prototyp tzw. słupa solarnego – nowoczesnego nośnika reklamowego podświetlanego diodami LED, którego zasilanie pochodzi z ogniw fotowoltaicznych, czyli baterii słonecznych.

Słup solarny to innowacyjny nośnik reklamowy wykorzystujący najnowsze technologie. Dzięki wykorzystaniu energii słonecznej słup solarny może zostać postawiony w dowolnym miejscu bez ingerencji w tkankę miejską i niezależnie od infrastruktury sieci elektrycznej. Słup jest przyjazny dla środowiska, gdyż nie emituje dwutlenku węgla i promieni UV.

Nowatorski nośnik reklamowy jakim jest słup solarny, dedykowany jest szczególnie miastom. Poprzez swój wygląd i użyteczność nawiązuje do tradycji reklamy miejskiej. Połączenie najnowszej technologii, wysublimowanej stylistyki oraz innowacyjnych rozwiązań reklamowych daje możliwość stworzenia niepowtarzalnego wizerunku miejskiej przestrzeni publicznej. Daje także szansę szerokiej komunikacji społecznej w sposób nowoczesny i estetyczny. Doskonale komponuje się nawet z zabudową zabytkową.

To pionierskie na polskim rynku rozwiązanie powstało w wyniku współpracy trzech firm – spółki AMS SA, która na potrzeby projektu opracowała konstrukcję słupa, firmy Wamtechnik S.A. odpowiadającej za system zasilania i magazynowania energii oraz spółki Zolan Sp. z o.o., która dostarczyła podświetlenie w technologii LED.

Prototyp słupa można oglądać w Warszawie, na ul. Domaniewskiej 37.

Nie tylko biznesDla klientów
BACK TO TOP